Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Kartuzy: Rozbójnik w rękach policji

28-letni mężczyzna podejrzany o napad na salon gier trafił na 3 miesiące do aresztu. Sprawca zaatakował pracownicę, zabrał z kasy pieniądze, a następnie uciekając zamknął ją w lokalu. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego br. około 3-ciej w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w jednym z salonów gier w mieście. Na miejsce szybko przyjechali policjanci z prewencji. Sprawą zajęli się również kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do lokalu przyszedł mężczyzna, chwilę pograł na automatach po czym zaatakował pracownicę salonu. Mężczyzna grożąc kobiecie zażądał wydania pieniędzy. Sprawca zabrał z kasy 2000 zł. po czym zamknął kobietę w lokalu i uciekł. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: http://www.kartuzy.policja.gov.pl, foto: CC search
2016-03-17 11:00 994

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.