Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Kartuzy: ruszył nabór na targi organizacji pozarządowych

Do 27 maja lokalne organizacje społeczne mogą zgłaszać pomysły na swój udział w kolejnej edycji targów organizacji pozarządowych, które odbędą się 9 lipca w Kartuzach. 

W ubiegłorocznej edycji targów, które odbyły się w Chmielnie, udział wzięło 20 organizacji społecznych. - Na pewno weźmiemy udział w wydarzeniu w Kartuzach. Dzięki targom możemy zaprezentować swoją działalność, mówi Maria Birr, Prezes Stowarzyszenia Kaszubianki wyróżnionego w ubiegłym roku w Chmielnie nagrodą publiczności za najciekawsze stoisko. Czy przygotują Panie coś specjalnego dla mieszkańców Kartuz? - Mamy jeszcze sporo czasu na przygotowania, ale myślę że na naszym stoisku będzie można spróbować lokalnych przysmaków – dodaje. 

W trakcie targów w Chmielnie mieszkańcy mogli skosztować tradycyjnych kaszubskich potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, poznać rękodzieło kaszubskie czy wzory haftu kaszubskiego. Ponadto organizacje promowały działalność wolontariacką, zdrowy tryb życia, kulturę, historię polskiej muzyki rozrywkowej, sport, ekologię i inne działania pożytku publicznego.

Tegoroczne targi odbędą się 9 lipca w Parku Solidarności w Kartuzach. Do 27 maja zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą zgłaszać pomysły na swój udział w targach. Organizacje mogą promować się poprzez np. zawody sportowe, konkursy, warsztaty czy stoiska informacyjne. 

31 maja w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Kartuzach odbędzie się spotkanie informacyjne, w trakcie którego uczestnicy omówią program targów i sprawy organizacyjne, ale też wymyślą nazwę dla tegorocznej edycji imprezy. 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem email zdrowie@kartuskipowiat.pl oraz numerem telefonu 58 694 82 70. 
Źródło: Powiat Kartuski
2016-05-13 14:00 1340

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.