Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

Kartuzy sercem z Pawłem Adamowiczem. "Był wspaniałym samorządowcem, przyjacielem, kolegą"

Dziś na kartuskim Rynku mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli symboliczne znicze pod zdjęciem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jego śmierć uczczono także modlitwą oraz minutą ciszy. O godzinie 11.00 na kartuskim Rynku spotkali się mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych, aby uczcić śmierć Pawła Adamowicza. Wśród zgromadzonych był m.in starosta kartuski Bogdan Łapa, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach Mariusz Treder i burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Licznie przybyli uczniowie klasy mundurowej oraz dzieci. 

                                              


Burmistrz Kartuz wspominał Pawła Adamowicza jako osobę mocno zaprzyjaźnioną z Kaszubami:
-
Był naprawdę wspaniałym samorządowcem, wspaniałym przyjacielem, wspaniałym kolegą. Wielu organizacjom udzielał się charytatywnie, ale zawsze mówił o Gdańsku, Pomorzu i Kaszubach jak o jedności. Łączyliśmy się również symbolami, jako że Gdańsk jest historyczną stolicą Kaszub.
Dosięgła go niesamowita, zbrodnicza ręka człowieka, nie wiadomo dlaczego, dlaczego tak się stało właśnie wtedy, kiedy z wielką radością prowadził Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wtedy, kiedy wszyscy mieszkańcy Polski pomagaliśmy, aby wspierać wielkie dzieło dla wspaniałej przeszłości, dla naszych dzieci. Wtedy, kiedy mówi się o miłości, pomocy i przyjaźni- wtedy nagle staje się coś niewyobrażalnego. Barbarzyństwo.. bo trudno to nazwać inaczej, które odbiera życie prezydentowi miasta, który zawsze był wśród ludzi i dla ludzi (...). Nikt nikomu nie dał takiego prawa, by odbierać drugiemu człowiekowi życie dlatego, że ma inne poglądy. Tutaj myślę, że ta śmierć tak tragiczna pokazuje nam, że czas na tej ziemi zbyt szybko mija, byśmy mieli tracić czas na niepotrzebne zwady i spory. Mówmy o tym jak budować miłość, przyjaźń i naszą wspólnotę. Niech jego pamięć w nas pozostanie, a ta bezsensowna śmierć napełnia nas optymizmem w przyszłość. 


Burmistrz Kartuz przypomniał także o Mszy Świętej, która odbędzie się w intencji zmarłego Pawła Adamowicza. Msza odbędzie się dziś (15.01 w kościele Św. Kazimierza w Kartuzach o godz. 20:00.
2019-01-15 12:00 569

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.