Sobota, 04 Kwietnia 2020 - Izydora, Waclawa

Kartuzy: Sportowcy mogą starać się o stypendia

Do 26 sierpnia kartuscy sportowcy osiągający najlepsze wyniki mogą składać wnioski o stypendia. Do zdobycia jest od 200 zł do 1 tysiąca złotych miesięcznie. 

O stypendia sportowe będą mogli starać się zawodnicy, którzy:

- mieszkają na terenie Gminy Kartuzy lub reprezentują klub sportowy, którego siedzibą jest Gmina Kartuzy,

- uprawiają dyscyplinę sportową, w ramach której uczestniczą we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy lub międzynarodową organizację sportową w danej dyscyplinie sportu,

- uzyskali wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym indywidualnie lub w grach zespołowych, a ich dotychczasowy rozwój sportowy wskazuje na możliwość osiągania w przyszłości wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym lub krajowym.

W zależności od rangi wydarzenia i osiągniętego wyniku sportowcy będą mogli liczyć na stypendia w wysokości od 200 zł do 1 tysiąca brutto miesięcznie przez okres 4 miesięcy (do końca 2016 roku). Najwyższą pomoc finansową będą mogli uzyskać ci zawodnicy, którzy wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, powołanie do kadry narodowej będzie się wiązało ze stypendium w wysokości 200 zł, za udział w Mistrzostwach Europy sportowiec otrzyma 500 zł. 

O stypendia spytaliśmy Arkadiusza Zalewskiego, trenera najlepszego kartuskiego sportowca - pływaka Jakuba Skierki [trener z zawodnikiem niedawno wrócili do kraju po Mistrzostwach Europy - o ogłoszeniu zasad i wysokości stypendiów dowiedzieli się od naszej redakcji]: - Funkcjonowanie sportowca na takim poziomie jak Jakub, czyli na najwyższym światowym poziomie, jest związane z wydatkami dot. profesjonalnego treningu pływackiego, zakupem sprzętu, strojów, odżywek, badań lekarskich, wyjazdów na zgrupowania w kraju i za granicą, Jakub jest też prowadzony przez dietetyka - to wszystko kosztuje. Mimo tego, że zawodnik ma sponsorów, przydają się każde dodatkowe pieniądze. Potrzeb jest bardzo dużo - mówi Arkadiusz Zalewski. 

Pełen tekst Uchwały Rady Miejskiej w Kartuzach w sprawie stypendiów sportowych jest dostępny TUTAJ 

Czytaj też: Kartuscy sportowcy odebrali nagrody od Burmistrza
Źródło: kartuzy.pl
2016-08-05 10:00 1141

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0