Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Kartuzy: Strzelanina w centrum handlowym

Dzisiaj o godzinie 5:30 w Kartuzach przy ul. Gdańskiej, na terenie Centrum Handlowego Manhattan, dwóch młodych mężczyzn usiłowało włamać się do salonu gier. Policja była zmuszona oddać strzały.

Policjanci z KPP w Kartuzach złapali obu sprawców na tzw. gorącym uczynku. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn zaatakował policjantów łomem, w związku z czym jeden z funkcjonariuszy użył broni i ranił napastnika w nogi.

Postrzelony mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak, jak powiedział nam dr Piotr Kołodziej - jego stan jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowo – śledcze.

- Po sprawdzeniu monitoringu pracownik zadzwonił na policję, która przyjechała na miejsce w jakieś trzy minuty. Udało się złapać sprawców na gorącym uczynku. Okazuje się, że policjanci potrafią przeprowadzić szybką interwencję - dowiadujemy się od mężczyzny na miejscu zdarzenia.

Pracownicy pobliskich lokali informują, że nie była to pierwsza akcja włamywaczy. - Grupa działała już w powiecie, obrabiali punkty w Kartuzach i Sierakowicach, dobrze że w końcu wpadli.

2015-11-06 08:00 1561

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.