Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Kartuzy. Święto Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika

19 lutego Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach obchodziła święto patrona ich szkoły. Tego dnia nie zabrakło chwil wzruszeń, podziękowań oraz drogowskazów na przyszłość.

Najważniejsze święto dla społeczności szkolnej to z pewnością święto patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. Już od 45 lat, od pamiętnego roku 1973, kiedy to w 500 rocznicę urodzin wielkiego astronoma nadano imię tej szkole, ten dzień przeżywany jest uroczyście, łącząc pokolenia i społeczność lokalną.

Pokolenia uczniów corocznie, podczas szkolnych akademii, z wielką dumą wysławiają imię swojego patrona, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat, a nam otworzył drogę do gwiazd.

W tym roku uczniowie klas VI, pod czujnym okiem wychowawców pani Danuty Milewczyk, pani Agaty Miotk oraz nauczycielki muzyki pani Anny Aftanas, przedstawili program artystyczny związany z postacią wielkiego astronoma.

Były wiersze, scenki, piosenki, prezentacja, chwile wzruszeń i brawa w podziękowaniu za ogrom pracy włożonej przez uczniów i nauczycieli w to, by to święto wypadło pomyślnie, a pozostali uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył patron. Program artystyczny miał wszystkim uświadomić, że patronat tak wielkiego człowieka zobowiązuje uczących się w tej szkole, aby tak jak on stawiali sobie wymagania, realizowali pasje, dążyli do wszechstronności.

W uroczystościach Święta Szkoły wziął udział pan Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz, pani Elżbieta Rejter Kierownik Wydziału Oświaty, ksiądz dziekan Piotr Krupiński oraz pani Natalia Gronda przewodnicząca Rady Rodziców.

Z okazji imienin szkoła z rąk pana burmistrza otrzymała wspaniały prezent, zestaw do zajęć z robotyki, wart, jak to określił pan burmistrz „17 koperników”! Przypomnijmy, że „1 kopernik” to dawna wartość tysiąca złotych.

,,Dziękujemy za ciepłe słowa, za drogowskazy, jak również za prezenty, które otrzymała społeczność naszej szkoły od przybyłych gości."
Źródło: Nadesłane
2018-02-21 15:00 217

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.