Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Kartuzy: Uczniowie z I LO zebrali ponad tonę elektrośmieci

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach odbyła się wielka akcja zbiórki elektrośmieci „Odzyskomania”. Akcję zorganizowali i koordynowali uczniowie klasy 2g pod opieką dr Anny Bychowskiej i mgr Izabeli Bystron.

Młodzież opracowała ulotkę i plakat informacyjny oraz nagłaśniała zbiórkę poprzez wysyłanie informacji do lokalnych mediów i na portale społecznościowe. Mieszkańcy wysłuchali apelu i tłumnie znosili swoje elektrośmieci. W efekcie udało się zebrać około 1000 kg zużytego sprzętu oraz około 100 kg baterii, które następnie zostaną wymienione na punkty, a te na nagrody. Jeśli nie zdążyłeś oddać swoich elektrośmieci, to nic straconego - następna zbiórka na wiosnę.

Odzyskomania jest długofalowym programem informacyjno-edukacyjnym, upowszechniającym racjonalną gospodarkę odpadami, selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów w środowiskach dzieci, młodzieży i osób odpowiedzialnych
za kształcenie postaw proekologicznych społeczeństwa. Organizatorem akcji jest fundacja „AlterEko”, a patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Źródło: Nadesłane
2015-12-04 10:00 1371

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0