Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Kartuzy: Wodne zmagania siatkarzy

W kraju mistrzów świata w piłce siatkowej nie brakuje entuzjastów tej dyscypliny sportu. Hale sportowe i orliki pełne są następców Mariusza Wlazłego czy Michała Winiarskiego. W Kartuzach młodzi siatkarze rywalizują nawet w... wodzie.

Uczniowie 11 szkół podstawowych Gminy Kartuzy wzięli udział w nietypowym turnieju, którego organizatorem zawodów była kartuska pływalnia przy wsparciu technicznym Szkółki Pływania "Delfin". Była to już druga edycja turnieju piłki siatkowej w wodzie, który ma na celu, oprócz rywalizacji sportowej, stworzenie dobrej zabawy i okazji do spotkania gminnej młodzieży.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Grzybna, Kiełpina, Dzierżążna, Staniszewa, Prokowa, Łapalic, Kolonii, Brodnicy Górnej oraz SP 1, 2 i 5 Kartuzy. Sześcioosobowe drużyny walczyły między sobą w czterech grupach. Po meczach eliminacyjnych wyłoniły się cztery najlepsze drużyny: Łapalice, Kiełpino, SP1 Kartuzy i SP 2 Kartuzy. Po meczach ćwierćfinałowych o brązowy medal walczyły szkoły z Łapalic i SP2 Kartuzy, natomiast w finale o złoto zmierzyły się drużyny z Kiełpina i SP1 Kartuzy.

Wyniki:
1. SP1 Kartuzy
2. SP Kiełpino
3. SP2 Kartuzy
4. SP Łapalice


Źródło: nadesłane
2016-03-22 09:10 1501

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.