Środa, 17 Lipca 2019 - Anety, Bogdana, Jadwigi

Kartuzy: Wyrok sądu w sprawie „stawek śmieciowych”

7 października w Naczelnym Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok w sprawie przyjętych przez gminę Kartuzy stawek naliczania opłat za śmieci. Orzeczenie jest jednoznaczne - gmina Kartuzy nie popełniła błędu naliczając stawki za śmieci od gospodarstw domowych.

Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny przyjął skargę Spółdzielni Mieszkaniowej w Kartuzach i orzekł, że przyjęty przez gminę sposób naliczania opłat jest niezgodny z prawem.  Uznał, że niewłaściwe jest połączenie dwóch metod naliczania stawek - od gospodarstwa domowego i liczby osób je zamieszkujących. Zdaniem sądu w Gdańsku, należało ustalić jedną opłatę: od gospodarstwa domowego, bez względu na jego wielkość lub od liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Gmina Kartuzy skorzystała z prawa odwołania od wyroku i sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd wyższej w całości uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.
Próbowaliśmy się połączyć z prezesem SM „Kaszuby”, Grażyną Czubalą, ale była dziś niedostępna. Jej komentarz opublikujemy w poniedziałek.
2015-10-09 10:30 922

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.