Wtorek, 21 Sierpnia 2018 - Joanny, Kazimiery, Piusa

Kartuzy: Zasady bezpieczeństwa dla najmłodszym

Czy można wpuścić do domu obcą osobę? Czy można rozmawiać z nieznajomym? Jak bezpiecznie podróżować samochodem do przedszkola oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze? Takie zagadnienia były poruszane podczas spotkania przez policjantów oraz dzieci z przedszkola „AKUKU” w Kartuzach.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spotkały się wczoraj z najmłodszymi dziećmi w Przedszkolu "AKUKU" w Kartuzach. Podczas pogadanki dzieciom przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.

Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym, jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym.

Podczas spotkania policjantki wyjaśniły dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu czy na ogólnodostępnym placu zabaw. Zwróciły uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować im życie.

Podczas pogadanki nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies.

Dzieci podczas prelekcji bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znały się na kolorach, które występują w sygnalizacji świetlnej. Wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.
Źródło: KPP Kartuzy
2017-10-13 11:00 222

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.