Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Kartuzy. Zerwał 65-latkowi biżuterię z szyi, potem go pobił. Grozi mu 12 lat

W poniedziałek przed godziną 12:00 kartuska policja otrzymała zgłoszenie o bójce dwóch mężczyzn na jednej z ulic w Kartuzach. Okazało się, że 56-letni mężczyzna zaatakował przechodnia zrywając mu z szyi biżuterię. Usłyszał już zarzuty, grozi mu 12 lat więzienia. 


Do aresztu może trafić mężczyzna zatrzymany przez policjantów kartuskiej komendy, podejrzany o kradzież na tzw. ,,zrywkę’’. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podbiegł do 65-letniego mężczyzny i siłą zerwał mu biżuterię z szyi. Pokrzywdzony zaczął biec za nieznanym mężczyzną, dogonił go i wtedy sprawca zaczął go bić. 

Skuteczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanego już chwilę po zdarzeniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. To nie pierwszy taki czyn na jego koncie. 

56-letni mężczyzna został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony łańcuszek, który podejrzany miał przy sobie. Mundurowi po wytrzeźwieniu przesłuchali 56-latka. Śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy przeciwko niemu. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje już sąd. Dzisiaj rano mężczyznę doprowadzono do kartuskiej prokuratury. Usłyszał już zarzuty, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Za dokonanie rozboju i wymuszenia rozbójniczego mężczyźnie grozić może teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ponieważ czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, kara ta może być surowsza.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-09-05 14:00 421

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.