Wtorek, 20 Kwietnia 2021 - Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Kaszubska gra na wzór 'Monopoly'?

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota planuje wydanie gry, wzorowanej na popularnej na całym świecie „Monopoly”. Grę miałaby wyróżniać tematyka kaszubska.

Planszówka miałaby się nazywać „Kaszëbsczi Geszeft” i polegać na tym samym, co klasyczna gra „Monopoly”, czyli obrocie nieruchomościami. - Złożyliśmy projekt do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o dofinansowanie produkcji gry planszowej. Ma to być zaadoptowana do kaszubskich warunków wersja gry „Monopoly”. Jest za wcześnie, żeby mówić o konkretach – jednak chcielibyśmy żeby w grze znalazły się kaszubskie miasta, a gra była wydana w języku kaszubskim – mówi Karol Rhode, sekretarz stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota.
Szczegółowo, o wyglądzie planszy i znajdujących się na niej nieruchomościach będzie można mówić dopiero po rozpatrzeniu wniosku przez ministerstwo, czyli w grudniu.

Warto wspomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku Gdańsk, jako pierwszy w Polsce, dołączył do prestiżowego grona miast, posiadających własną planszę „Monopoly”. W gdańskiej edycji znalazły się między innymi Żuraw, PGE Arena i Galeria Bałtycka.

******************
Monopoly – popularna na całym świecie gra planszowa polegająca na obrocie nieruchomościami. Gracze wcielają się w inwestorów i kupują, sprzedają lub wynajmują znane miejsca i firmy. W tym roku gra obchodzi swoje 80 urodziny.
2015-10-21 14:00 2873

Komentarze

~asass

Świetny pomysł :)

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.