Środa, 23 Stycznia 2019 - Ildefonsa, Rajmunda

Kaszuby Biegają. Najtrudniejszy bieg już za nami

W niedzielne popołudnie odbyły się kolejne biegi w ramach Cyklu Kaszuby Biegają 2018. Do Sierakowic przybyło aż 609 biegaczy, aby wziąć udział w biegach dzieci i młodzieży „Małe Kaszuby Biegają", biegach towarzyszących oraz w IV Sierakowickiej '15.W 15-kilometrową trasę Najtrudniejszego Biegu na Kaszubach wyruszyło 329 zawodników. Na mecie pierwsi ukazali się kolejno Łukasz Kujawski z Żukowa, Maciej Kwarta z Bolszewa i Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza. Wśród Pań najlepsze były Aleksandra Baranowska-Trzasko z Banino, za nią – Monika Kujawska z Żukowa i Iwona Sikora z Gdyni. Po ciężkim biegu zawodnicy mogli skorzystać z masażu sportowego.

Trasa była bardzo wymagająca – mówi jeden z uczestników. Najbardziej dawał w kosć piąty, jedenasty i trzynasty kilometr. Były bardzo wymagające podbiegi. – opisywał trasę biegu głównego Damian Wicki z Przodkowa.

 

Biegacze nie zwalniają tempa i wspominają, że szykują formę na 3 dniowy II Festiwal Biegów Polski Północnej, który rozpocznie się we Wdzydzach Kiszewskich już 8 czerwca. Jest to niespotykane wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród zawodników.

Organizatorem IV Sierakowickiej '15 było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.


Henryk Miotk, Dyrektor Kaszuby Biegają dziękuje za niezbędną pomoc Powiatowej Policji w Kartuzach, OSP Sierakowice, OSP Tuchlino, Powiatowemu Centrum Zdrowia w Kartuzach, Klubowi Sportowemu BAT Sierakowice oraz Gminie Sierakowice.

Wyniki biegów można sprawdzić tutaj.


Źródło: Nadesłane
2018-05-21 08:46 222

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.