Wtorek, 25 Lutego 2020 - Wiktora, Cezarego

Kiełpino: spotkanie czytelnicze z Małgorzatą Karoliną Piekarską

W środę, 18 maja w Gospodarstwie Agroturystycznym u państwa Rychertów w Kiełpinie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, autorką między innymi znanej powieści dla młodzieży „Klasa pani Czajki.” 

Małgorzata Piekarska odwiedziła Kiełpino za sprawą działającego przy Bibliotece Publicznej młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie zorganizowano dla młodzieży jednej z klas miejscowego Gimnazjum i stałych czytelników obu bibliotek. Małgorzata Karolina Piekarska to pisarka, blogerka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień zawiązana z TVP Warszawa, gdzie emitowane są jej reportaże oraz z lokalnymi programami informacyjnymi. Jest prezesem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddziału Warszawskiego, redaktorką wielu prac, między innymi ukazującymi się w kwartalniku literackim „Podgląd” czy młodzieżowego „Cogito”.

O swoim zamiłowaniu do pisania mówi tak. - Mimo, że mam na swoim koncie wiele programów i reportaży telewizyjnych to jednak pisanie jest tym co lubię robić najbardziej. Wszystko dlatego, że papier jest cierpliwy, a słowo od zawsze miało wielką moc. Przecież to ono było na początku. Młodzieży, oprócz wielokrotnie wznawianej powieści „Klasa pani Czajki”, dedykuje „LO – terię” „Tropiciele”, „Dzika”, dorosłym między innymi „Kurs dziennikarstwa dla samouków” – książka bliska nie tylko amatorom, ale także profesjonalnym dziennikarzom. To co jeszcze zaciekawiło młodzież, to pasja pisarki do poznawania historii Warszawy, zwłaszcza Saskiej Kępy, gdzie mieszka oraz genealogii własnej rodziny. Zainteresowanych tematem blogerka odsyła do korzystania z jej genealogicznego bloga rodu Piekarskich.
 
Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Pani Hania Rychert sponsorka bazy lokalowej.
Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach
2016-05-20 12:30 883

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0