Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

"Kilka godzin do szcześcia", czyli powieść z Kaszubami w tle

Listy sprzed lat, przypadkowo odnalezione w skrytce biurka, dają początek niezwykłej przygodzie...Powieść Romy J. Fiszer "Kilka godzin do szczęścia" opowiada historię pełną tajemnic i miłości, której akcja rozgrywa się na Kaszubach.
Anna, Kasia i Eliza, połączone międzypokoleniowymi więzami krwi, postanawiają rozwikłać zawartą w nich zagadkę. Zbieg nieoczekiwanych wypadków spowoduje, iż zajmie im to całe lato, podczas którego odkryją nie tylko sekrety przeszłości, ale odmienią też swoje życie. „Kilka godzin do szczęścia” to opowieść o sile kobiecej przyjaźni i więzów rodzinnych, a także o tym, że miłość przychodzi w najmniej spodziewanym momencie.
Anna wiedzie spokojne życie – aż do dnia, gdy w skrytce biurka zostaną odnalezione listy, z których wynika, że była adoptowanym dzieckiem. Żeby wyjaśnić rodzinną historię, wyrusza w podróż na Kaszuby, zabierając ze sobą córkę Kasię i wnuczkę Elizę. Dla każdej z bohaterek będą to niezapomniane wakacje: Anna rozwikła zagadkę tajemniczego zniknięcia dziecka z 1938 roku, Kasia zmieni plany zawodowe, a Eliza dostanie się na wymarzone studia. I każda z nich otworzy się na nowy, nieoczekiwany związek…
Roma J. Fiszer prowadzi czytelnika przez historię pełną dramatycznych zwrotów akcji i losowych splotów zdarzeń. Opowiada o okolicznościach, w jakich przyszła na świat Anna i o trudnościach, z jakimi zmagali się jej rodzice. Autorka przedstawia przedwojenne lata jak kadry z czarno-białej fotografii, gdzie szczęście przeplata się z dramatem. Opisuje też barwną i szczęśliwą współczesność, w której żyją bohaterki. Okazuje się, że warto nabrać dystansu do przeszłości, by czerpać z niej naukę, która może zmienić obecne życie na lepsze.
Tłem historii opowiedzianej przez Romę J. Fiszer są Kaszuby. Autorce udało się uchwycić niezwykłą atmosferę i urok naszego regionu. , dzięki czemu czytelnicy poznają kaszubskie zabytki kultury i obiekty współczesne. Razem z bohaterkami powieści przemierzają kaszubskie trasy, odwiedzają miasteczka i wsie położone pośród bujnej przyrody: jezior i lasów, wzgórz i dolin oraz poznają zamieszkujących ten region ludzi z charakterem, a także ich język i kulturę.
Powieść została wydana nakładem wydawnictwa "Edipresse Książki" i od stycznia jest w księgarniach.
Źródło: materiały prasowe
2016-01-28 11:30 1499

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.