Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Kobysewo: Ruszył remont budynku, w którym będzie się znajdował Środowiskowy Dom Samopomocy

Rozpoczęto realizację zadania „Przebudowa budynku użyteczności publicznej w Kobysewie oraz budowa w nim instalacji gazowej”. Wartość zadania, które finansowane jest ze środków rezerwy celowej budżetu państwa, to około 800 tys. zł.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac i remontu zostanie tam przeniesiony Środowiskowy Dom Samopomocy, który obecnie mieści się w pomieszczeniach wynajmowanych w Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie.

Aby było to możliwe, budynek musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zgodny z obowiązującymi standardami . Dlatego też w budynku zostanie wykonanych mnóstwo prac takich jak:

– zmiany komunikacyjne w zakresie klatek schodowych.
– wymiana i dostosowanie drzwi wewnętrznych do wymogów ewakuacyjnych oraz potrzeb osób niepełnosprawnych.
– przebudowa układu funkcjonalnego budynku: wydzielenie gabinetu do spotkań z psychologiem oraz sal przystosowanych do rehabilitacji i terapii zajęciowej, wydzielenie aneksu kuchennego, łazienki posiadającej natrysk lub wannę oraz budowę toalet, osobno dla kobiet i mężczyzn oraz dla personelu.
– wykonanie nowych tynków oraz posadzek i podłóg w całym budynku.
– wykonanie nowych schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku.
– zmiana źródła zasilania centralnego ogrzewania. Montaż instalacji gazowej. Montaż gazowego kotła kondensacyjnego wraz z instalacją c. o. oraz nowych grzejników płytowych z regulacją temperatury.
– wykonanie nowych instalacji wod.- kan.
– wymiana drzwi zewnętrznych w budynku na stolarkę energooszczędną, wymiana stolarki wewnętrznej drzwiowej i montaż stolarki drzwiowej o podwyższonej odporności ogniowej.
– montaż okien połaciowych oraz zapewnienie dojść do kominów.
– wymiana instalacji elektrycznej budynku.

W budynku zostanie zamontowana również winda. To wszystko znacznie wpłynie na poprawę warunków w jakich prowadzona będzie terapia dla podopiecznych. Daje to również możliwość utworzenia nowych pracowni np. komputerowej czy ogrodniczej.

Prace zakończone zostaną do 22 grudnia 2017 r. Oficjalne przeniesienie Środowiskowego Domu Samopomocy nastąpi prawdopodobnie w 2018 roku po wyposażeniu budynku.
Źródło: UG Przodkowo
2017-09-28 08:00 1139

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.