Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Kolarze GKS Cartusia Kartuzy z rekordem Polski seniorów

Świetne rezultaty zanotował Szymon Sajnok - reprezentant sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy - podczas międzynarodowych zawodów Grand Prix Polski, rozgrywanych na pruszkowskim velodromie w dniach 1-3 lipca.

Pierwszego dnia rywalizacji, zawodnik GKS Cartusia wraz z kolegami z drużyny zwyciężyli w jeździe drużynowej na dystansie 4000m. Drużyna młodzieżowców w finale pojechała czas 4:07.329, dzięki czemu pobiła siedmioletni rekord polski seniorów.

Drugiego dnia Szymon Sajnok wystartował w wyścigu scratch - rozgrywanym na kreskę. Również tutaj, przy pomocy kolegów z kadry udało mu się odnieść cenne zwycięstwo. W trzecim dniu zawodnik stanął na starcie w wyścigu punktowym, w którym tym razem to on pomagał kolegom, co nie przeszkodziło mu zająć bardzo dobrego - 6. miejsca.

Obecnie zawodnik GKS Cartusia przygotowuje się wraz z kadrą do Mistrzostw Europy, rozgrywanych we włoskim Montichiari w dniach 12-17 lipca.

Oprócz wyników na torze, bardzo dobrze zaprezentowała się juniorka Patrycja Lorkowska w Nestle Fitness Tour de Toruń - kryterium ulicznym zaliczanym do eliminacji Mistrzostw Polski. Zawodniczka zajęła drugie miejsce wśród juniorek. Patrycja Lorkowska przygotowuje się obecnie do startu w pierwszym, historycznym Tour de Pologne dla kobiet, gdzie pojedzie jako kadra Polski, po drodze zaliczając jeszcze start w Mistrzostwach Polski MTB.
Źródło: Gmina Kartuzy
2016-07-07 15:15 1178