Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018 - Bernarda, Samuela, Sobieslawa

Kolejne zmiany na rynku w Kartuzach

Kolejny etap prac związany z ''Kompleksową rewitalizacją Centrum Kartuz'' rozpoczęty. Tym razem modernizacji poddana została ulica Dworcowa wraz z ''deptakiem''. 

W poniedziałek rozpoczęła się przebudowa ulicy Dworcowej w Kartuzach. Podczas II etapu zagospodarowania Rynku w Kartuzach w ramach projektu „Kompleksowa rewitalizacja Centrum Kartuz” wybudowany zostanie ciąg pieszo-jezdny przy ulicy Dworcowej w Kartuzach, „deptak” oraz chodniki i fragment asfaltowej jezdni okalające płytę Rynku.

Całość kosztować będzie niecałe 3,5 miliona zł, z czego ponad połowę Gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej (dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020).

Prace rozpoczną się już w poniedziałek i będą polegały na rewitalizacji odcinka ulicy Dworcowej od Rynku do budowanego właśnie dworca kolejowego. Roboty zakończą się jeszcze w tym roku.

„Deptak” zyska nowe oblicze nieco później, bo w I kwartale 2018. Wtedy też z Rynku znikną wysłużone chodniki i fragmenty jezdni asfaltowej.

W wyniku inwestycji zostaną zlikwidowane wysokie progi pomiędzy deptakiem a obszarem Rynku. Na ulicy Dworcowej asfalt także zastąpi granitowa kostka. Z kolei nawierzchnia „deptaku” zostanie wykonana z granitowych płyt. Posadzone zostaną również długo oczekiwane przez wszystkich drzewa.

- W związku z inwestycją możemy się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu – są one nieuniknione przy tak zaawansowanej przebudowie. Serdecznie za nie przepraszamy! Uprzejmie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - informuje Urząd Miejski w Kartuzach
Źródło: UM Kartuzy
2017-10-10 14:00 406

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.