Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Kolejny międzynarodowy sukces siatkarek Wieżycy Stężyca

Siatkarki Więżycy nie zwalniają tempa, stając na podium jednego z największych w Europie turniejów młodzieżowej siatkówki. Przez trzy dni w Starogardzie Gdańskim rywalizowało 18 zespołów z 13 państw Europy. Zespół Wieżyca Stężyca po raz kolejny udowodnił, że nie bez powodu nazywany jest "drużyną z górnej półki".

XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt ściąga do Starogardu najlepsze zespoły - reprezentacje krajów, mistrzów i wicemistrzów swoich krajów, oraz szkoły mistrzostwa sportowego. Jak co roku poziom zawodów był wyrównany i bardzo wysoki. Stężyczanki w tym doborowym gronie znowu potwierdziły, że nie przypadkowo są jedną z najlepszych drużyn w Polsce.

Do finału Wieżyca awansowała z kompletem zwycięstw kolejno pokonując Estonię (Talin), Niemcy (Bremen), Słowację (Nove Mesto), Austrię (Wiedeń), Szwecję i w półfinale młodzieżową reprezentację Finlandii. Kolejnym finalistą został zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Rosji w półfinale pokonując zespół z Ukrainy. Finał był ozdobą całego turnieju, po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu niestety siatkarki ze Stężycy uległy Rosjankom 2:1 (22:25; 25:23;13:15).

Najlepszą rozgrywającą wybrano Agatę Piankowską, a najlepszą w drużynie została Karolina Domaschke. W turnieju nie grała Paulina Reiter, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zakopanym.

- W tym sezonie przegrywamy piąty finał w ważnych zawodach. Wisi nad nami jakieś fatum. W tae-brecku prowadziliśmy 7:1 aby przegrać 13:15, mimo wszystko to super wynik w takim turnieju, kolejny zespół z Polski Czarni Słupsk zajął 14 miejsce. Niedosytem jest to, że na turnieju w Łebie wygraliśmy z tym zespołem. Były to nasze ostanie zawody w tym sezonie, który możemy zaliczyć jako bardzo udany i życzylibyśmy sobie podobnych lub lepszych występów w nadchodzącym - komentuje trener Maciej Stefanowski.
Źródło: Nadesłane
2017-06-22 08:30 895

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.