Wtorek, 23 Października 2018 - Marleny, Seweryna, Igi

Komenda Główna Policji – specjalnie dla Nas w sprawie radarów laserowych LaserCam4

Środki masowego przekazu coraz częściej informują kierowców o nowym urządzeniu, które już znajduję się w posiadaniu polskiej policji. LaserCam4 to laserowe urządzenie, które nie tylko rejestruje prędkość pojazdu, ale także obraz. Czy takie urządzenia posiada kartuska policja i czy jest to LaserCam4?

LaserCam4 to nowoczesny, ręczny lidar, który potrafi zarejestrować prędkość pojazdu z odległości około 2 km. Dodatkowym atutem urządzenia, jest możliwość robienia zdjęć, czy nagrywania filmu z prowadzonej właśnie kontroli prędkości pojazdu. Jest bardzo precyzyjny i łatwy w obsłudze. W rezultacie jego zarejestrowane pomiary mogą stać się niepodważalnym dowodem w sprawie popełnienia wykroczenia oraz mogą pomóc w udowodnieniu prowadzonej rozmowy telefonicznej czy braku zapiętych pasów podczas prowadzenia pojazdów. Z LaserCam4 można korzystać również w nocy.

Czy takie urządzenie posiada kartuska policja?

Z pozyskanych informacji od oficera prasowego kartuskiej komendy wynika, że nie. O więcej informacji skierowano nas do komendy wojewódzkiej. Tam udało się nam dowiedzieć, że być może kartuska policja wzbogaci się o nowe urządzenia do pomiaru prędkości z wideorejestracją, ale co do tego nie ma jeszcze terminu.

Najciekawszą sprawą w całym temacie nowych urządzeń przeznaczonych dla policji jest to, że urządzenia LaserCam4 wcale nie są zakupione przez Komendę Główną Policji.

- W mediach pojawiają się informację o nowych urządzeniach do pomiaru prędkości LaserCam4 z wideorejestracją, które stają się elementem wyposażenia policji drogowej. Jestem zdumiony takimi informacjami, ponieważ w ramach przetargu z ubiegłego roku polska policja nie zakupiła urządzeń typu LaserCam4 a zupełnie inne - LTI 20/20 TRU Caminformuje nas nkom. Radosław Kobryś z Rady Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Okazuje się, że polska policja zakupiła 400 szt. urządzeń typu LTI 20/20 TRU Cam i wcale nie jest to urządzenie LaserCam4, o których rozpisują się niektóre media w całym kraju. Na ten czas polska policja doposażana jest, właśnie w urządzenie LTI co jak twierdzi nkom. Radosław Kobryś jest w fazie ukończenia. Urządzenia, które zakupiła policja, posiadają podobną charakterystykę do LaserCam4 i spełniają wszystkie wymogi choćby zatwierdzenie przez Główny Urząd Miar.

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach w dalszym ciągu posiada w sumie 5 szt. radarów typu ISKRA.

4 szt. – w dyspozycji Wydziału Ruchu Drogowego Policji Powiatowej w Kartuzach

1 szt. - w dyspozycji Komisariatu Policji w Stężycy

Przypominamy, że policjanci z wydziału ruchu drogowego w Kartuzach, pełnią służbę na terenie całego powiatu, a więc kontrole radarowe pojawić się mogą w każdej miejscowości.

Źródło: foto: archiwum
2018-01-08 11:24 1172

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.