Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Konferencja o kartuskich jeziorach

Fundacja „Ocalić Źródło” wraz z I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach zapraszają na konferencję dotyczącą oczyszczania kartuskich jezior. Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 listopada, o godzinie 10:00 w auli I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach.

Konferencja jest poświęcona promocji książki „Piękne i brudne czyli rzecz o Jeziorach Kartuskich”. O godzinie 10:00 wystąpi Teresa Dyl-Sosnowska, prezes Fundacji ,,Ocalić Źródło” im. Bł. Salomei, przedstawi założenia projektu.
Program:
10:15 Uroczyste otwarcie – Janina Kwiecień, starosta kartuski - Powitanie uczestników spotkania - dyrektor I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach - ,,W jeziorach nieba serce moje tonie” – montaż poetycki w wykonaniu uczniów z I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach - Wyniki ankiety
11:00 Etapy projektu ,,Piękne i brudne czyli rzecz o stanie ekologicznym Jezior Kartuskich ,,Udział badań naukowych przy rozwiązywaniu problemów Jezior Kartuskich” – dr Dorota Burska z IO UG i dr Barbara Wojtasik z HydroBiolLab - Prezentacja książki - autorzy - Wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom projektu
12:00 Panel dyskusyjny z udziałem Romana Apolinarego Reglińskiego, autora wielu cennych publikacji o Kartuzach m. innymi przewodnika turystycznego ,,Kartuzy- krajobrazy i zabytki”
12:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji
2015-11-19 10:00 1377

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.