Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

Konferencja programowa kandydatów z listy Otwartych Kaszub

12 października odbyła się ostatnia konferencja programowa Otwartych Kaszub do Rady Powiatu Kartuskiego. Kandydaci omówili temat przedsiębiorczości.
Członkowie KWW Otwarte Kaszuby przebrali się w tradycyjne stroje kaszubskie chcąc pokazać sens wykorzystania kultury kaszubskiej do promocji rodzimej przedsiębiorczości. Krzysztof Rek zwrócił uwagę na fakt, iż strój kaszubski nie może być powodem do „obciachu” i że w innych regionach, np. górach, nosi się stroje regionalne nawet w sytuacjach oficjalnych.

Pani Mirosława Miodowska- Jaroś zwróciła uwagę na to, że rolnicy w naszych rejonach produkują wysokiej jakości produkty tradycyjne, niestety często mają problem z dotarciem do konsumenta. Zaproponowała również pewne rozwiązanie.

Widzimy, że jest zapotrzebowanie na to, by powstały cykliczne targi produktów tradycyjnych, zdrowej żywności, oraz na forum powiatu baza produktów tradycyjnych, produktów, które wytwarzają regionalni wytwórcy, z miejscami, gdzie je można kupić.

Beata Lubocka- Gruenholz zaproponowała działania w kierunku przedłużenia sezonu dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

Chmielno kwitnie turystycznie w okresie letnim. Jest to okres zaledwie dwóch miesięcy. Możemy ten sezon przedłużyć poprzez promowanie w okresie jesiennym spływów kajakowych. Mamy sukcesy w kolarstwie – możemy promować turystykę rowerową. W okresie zimowym mamy przecież przepiękne szlaki turystyczne, które możemy wykorzystać do promocji szlaków narciarskich, nie tylko w samym Chmielnie, ale w całym powiecie.

Krzysztof Rek podsunął pomysł, w jaki sposób można wykorzystać inkubator przedsiębiorczości. Uważa, że miejsce to mogłoby za darmo służyć początkującym przedsiębiorcom do testowania swoich pomysłów.

Na koniec spotkania uczestnicy mogli skosztować produktów regionalnych wytworzonych przez kaszubskich rolników.
2018-10-17 10:30 505

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.