Wtorek, 25 Lutego 2020 - Wiktora, Cezarego

Koniec robót na Dąbrowskiego w Żukowie, początek na Północnej w Baninie

Dobiegła końca budowa ulicy Dąbrowskiego w Żukowie, a 27 października gmina podpisała umowę na budowę kolejnej, tym razem ul. Północnej w Baninie.

W przypadku Dąbrowskiego inwestycję połączono z budową kanalizacji deszczowej. Konieczna okazała się również przebudowa i modernizacja istniejącej sieci gazowej. Zostały też zabezpieczone, specjalną rurą osłonową, istniejące przewody energetyczne i telekomunikacyjne. z Ulica Północna w Baninie powstanie wraz z odwodnieniem, chodnikiem, ścieżką rowerową i oświetleniem na całej długości drogi. Docelowo będzie połączona skrzyżowaniem z ulicą Borowiecką oraz z drugiej strony - bezpośrednio z ulicą Lotniczą. W czasie robót budowlanych wykonawca – firma MTM, udostępni alternatywny chodnik wzdłuż ulicy Tuchomskiej. Z uwagi na to, że jest to droga dzieci do szkoły i ważne jest zapewnienie szczególnego bezpieczeństwa, zostaną ułożone płyty jombo za istniejącymi obecnie barierkami. Prace na ulicy Północnej i Tuchomskiej już się rozpoczęły. Ich zakończenie planowane jest na maj 2016 roku.

Lucyna Puzdrowska
2015-11-06 11:00 979

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0