Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Kontakt z policją przez aplikację? To już możliwe, również w Kartuzach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja jest na razie dostępna na telefonach z Androidem. Wersja na iOS zostanie opublikowana w ciągu kilku najbliższych dni.

O kartuskich dzielnicowych pisaliśmy w czerwcowym numerze Gazety Kartuskiej, na stronie 28. Nowa aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.   

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce oraz rewiry dzielnicowych i posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie jednostki po nazwie ulicy lub kodzie pocztowym.

Coraz więcej spraw, załatwianych do tej pory tradycyjnie, możemy rozwiązać w naszych smartphonach. W czerwcu Gmina Sierakowice wydała własną aplikację. Kto wie, może niedługo doczekamy się mobilnej wersji zapisów do lekarza?
2016-09-29 12:40 1127

Komentarze

~Robertclimi

green coffee doctor oz cialis krankenkasse osterreich drug interactions with zoloft

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.