Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Kontrole pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich

Kartuscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania trwały od 9 do 10 marca. 


Przez dwa dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w ramach wojewódzkich działań prewencyjno - kontrolnych przeprowadzali kontrole drogowe ukierunkowane na pojazdy uprzywilejowane i pojazdy firm ochroniarskich. Kontrole miały na celu sprawdzenie dokumentacji i wymogów technicznych, jakie powinny spełniać tego typu samochody. Policjanci sprawdzali również stan techniczny i wyposażenie tych pojazdów.

Działania miały na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w pojazdach uprzywilejowanych jak i eliminację z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. Łącznie policjanci przeprowadzili 141 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili osiem przypadków niesprawnych technicznie pojazdów.

Ponadto policjanci ukarali 41 kierujących za wykroczenia naruszające przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących w tym jednego rowerzystę.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-03-13 13:00 1283

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.