Piątek, 24 Stycznia 2020 - Felicji, Franciszka, Rafała

KPP Kartuzy-działania „SMOG” na terenie powiatu kartuskiego

9 października roku na terenie całego powiatu kartuskiego Komenda Powiatowej Policji w Kartuzach przeprowadza działania pod nazwą „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery.Funkcjonariusze będą przykładali dużą wagę do stanu technicznego aut, a zwłaszcza tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery, a także skontrolują stan techniczny. Będą zwracać szczególną uwagę na prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego, co ma duży wpływ na zwiększoną emisję spalin oraz nadmierne zadymienie. Sprawdzą również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.


Przypominamy obowiązujące przepisy:
Art. 66. ust. 1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. ust. 1. pkt 1c ustawy – Prawo o ruchu drogowym określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska. W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-10-09 11:00 536

Komentarze

~Czytelnik

Zachęcam do sprawdzania kominów na terenie gminy Przodkowo kłęby dymu i nic więcej nie ma widać i czym oddychać.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.