Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

Krajowa Mapa Zagrożeń. Podsumowanie 2018 roku

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne identyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Kartuska policja podsumowuje KMZB w liczbach za rok 2018.


W minionym roku na terenie powiatu kartuskiego odnotowano 1661 zgłoszeń o różnego rodzaju zagrożeniach, co pokazuje, że aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i jest z powodzeniem wykorzystywana do wymiany informacji. Każde ze zgłoszeń zostało przez policjantów zweryfikowane i sprawdzone. Potwierdzonych zostało 900 sygnalizowanych zagrożeń z czego najwięcej z kategorii: "przekroczenie dozwolonej prędkości" - 679 przypadków i „nieprawidłowe parkowanie” – 86 przypadków. Często zaznaczano też miejsca, w których występowała „nieprawidłowa infrastruktura drogowa” - 66 potwierdzone zgłoszenia.

W procesie weryfikacji zgłoszonych zagrożeń funkcjonariusze brali pod uwagę opinię społeczności lokalnej i w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów stosowali przewidziane prawem środki. W sytuacji kiedy mundurowi potwierdzili „nieprawidłową infrastrukturę drogową” kierowali pisemne wystąpienia do zarządcy drogi celem niezwłocznego wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości.

W ubiegłym roku, podczas licznych spotkań z mieszkańcami oraz za pośrednictwem strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, policjanci informowali mieszkańców miasta o możliwościach jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcali do korzystania z aplikacji.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-01-18 14:00 823

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.