Środa, 23 Stycznia 2019 - Ildefonsa, Rajmunda

Kryminalni zatrzymali włamywacza. Odpowie nie tylko za kradzież

Policjanci z Kartuz na gorącym uczynku zatrzymali 33- letniego mężczyznę, który włamywał się do samochodów zaparkowanych w centrum miasta. Dzięki interwencji kryminalnych, włamywacz trafił do policyjnego aresztu, a większość skradzionych rzeczy odzyskano. 

Od początku września br. policjanci kartuskiej komendy zaczęli otrzymywać zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem do samochodów na terenie miasta. Sprawca po wyłamaniu zamka w drzwiach wchodził do środka skąd kradł wszystko co miała jakąś wartość m.in. elektronarzędzia, wędki, kamerki samochodowe oraz inne drobne sprzęty. Wartość strat spowodowana jego działalnością wyniosła ponad 10 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 33-latka, oraz odzyskania większości skradzionych przedmiotów. Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy włamywał się do kolejnego pojazdu dodatkowo policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem za co mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek nie uniknie odpowiedzialności za posiadanie narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: KPP Kartuzy
2017-09-26 08:00 432

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.