Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Ks. Jan Twardowski jakiego nie znacie!

W pierwszą niedzielę kwietnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie o godz. 16:30 wystąpi Weronika Korthals.

Artystka urodziła się w Pucku w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Jest trenerem wokalnym, dyrygentem, kompozytorem oraz producentem. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyrygentura chóralna oraz wokalistyka). Występowała w Teatrze Buffo (musical Metro). Regularnie koncertuje ze swoim zespołem, komponuje dla różnych wykonawców, nagrywa w studio, prowadzi zespoły wokalne oraz dyryguje chórem. Przez słuchaczy Radia Kaszebe została wyróżniona tytułem "Kaszubski Artysta Roku. Jest laureatką Skry Ormuzdowej oraz Nagrody Remusa za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Podczas żukowskiego koncertu Weronika Korthals zaprezentuje utwory, jakie znalazły się na jej najnowszej płycie: „On” inspirowanej poezją księdza Jana Twardowskiego. W 2015 r. obchodzona była 100 rocznica urodzin Jana Twardowskiego, wtedy również została wydana płyta. Wokalistka zanurzyła się w bogactwo poezji księdza Jana, a efektem jej pracy kompozytorskiej jest płyta pełna emocji i mądrości.

Koncert skłaniający do refleksji i zadumy, wpisuje się w obchody 12 rocznicy śmieci papieża Jana Pawła II, która przypada tego dnia.

Wstęp wolny.

2017-03-14 08:15 890

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.