Środa, 22 Maja 2019 - Heleny, Wieslawy, Ryty

KWW Samorządne Kaszuby- Nasze Sprawe przedstawiają swoich kandydatów i program komitetu

Dziś Komitet Wyborczy Wyborców Samorządne Kaszuby- Nasze Sprawy zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił swoich kandydatów z poszczególnych okręgów oraz program komitetu. 

Okręg 1 (Sierakowice, Chmielno, Sulęczyno)
1. Janina Kwiecień-Chcemy w dalszym ciągu stawiać na wykorzystywanie walorów i zasobów naturalnych naszego powiatu. Na rozwój turystyki, sportu i rekreacji. Na wszelkie komunikacyjne rozwiązania, chodzi o drogi, czy przedłużenie kolei z Kartuz do Sierakowic- ten etap jest dla nas bardzo ważny. Jeśli chodzi o sprawy edukacji to w dalszym ciągu chcemy rozwijać naszą edukację, nasze sprawy oświatowe, wzmacniać szkolnictwo oświatowe, tak, aby było ono zgodne z potrzebami naszym rynkiem pracy. Musimy też wspierać nauczycieli i uczniów, chociażby poprzez stypendia, które są przyznawane dla wybitnych uczniów i sportowców. Chcemy stworzyć optymalne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, działalności gospodarczej w naszym powiecie.
Pomoc rodzinom, osobom niepełnosprawnym i seniorom- to co robimy poprzez PCPR i wiele innych.
Stawiamy w dalszym ciągu na intensywną współpracę z samorządami gminnymi.
Stawiamy też na dalszy rozwój organizacji samorządowych, których w naszym powiecie jest już ponad 400.
Jeśli chodzi o konkretne działania, to oprócz kolei przed nami bardzo duże wyzwanie. Budowa nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Kartuzach. Oprócz tego budowa wielu nowych obiektów oświatowych (budowa sali gimnastycznej w Przodkowie, budowa sali gimnastycznej przy specjalnym ośrodku szkolno- wychowawczym, budowa boiska przy szkole w Sierakowicach).

2. Krzysztof Andryskowski
3. Andrzej Potrac
4. Marian Kwidziński
5. Ryszard Klajn
6. Bożena Jancen
7. Jolanta Węsierska
8.Grażyna Brzeska

Okręg 2 (Kartuzy)
1. Edmund Kwidziński- W obszarze bezpieczeństwa dość długo pracuje, a to wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu kartuskiego, ale i tych przejezdnych. Nasze społeczeństwo zawsze mogło i zawsze może liczyć na dyspozycyjność służb ratunkowych, na ich fachową pomoc i profesjonalizm. Wiemy o tym, że aby utrzymać wysoki poziom nowoczesnego systemu ratowniczego w powiecie trzeba nadal nie tylko dbać o wyposażenie i szkolenie, ale trzeba wiedzieć jakich użyć argumentów, aby młodzi ludzie chcieli przejąć ten obszar społecznej działalności. Będziemy chcieli nadal wspólnie doposażać te jednostki.

2. Zdzisław Lipkowski
3.Jerzy Ropel
4. Tadeusz Belgrau
5. Jolanta Kryszewska
6.Waldemar Miłejko
7. Wioleta Kąkol
8. Maria Wenta- Barlak

Okręg 3 (Żukowo, Przodkowo)
1. Mieczysław Woźniak-Temat ten kształtuje się głównie na relacjach właściwych z mieszkańcami. Oni najlepiej wiedzą, co potrzeba, aby sprawnie i dobrze funkcjonować. Pierwsza sprawa to szkolnictwo, dopasowanie zawodowe szkół średnich i zawodowych do potrzeb rynku pracy zgłaszanych przez pracodawców. Mówiła o tym Pani Janina Kwiecień- na tym odcinku bardzo dużo się poprawiło, ale jeszcze jest dużo do zrobienia, ponieważ niektórzy szukają specjalistów w kierunkach, których nasze szkoły jeszcze nie podjęły. Rozwijanie sieci kolejowej, metropolitalnej Somonino- Kartuzy, Sierakowice- Kartuzy oraz infrastruktury kolejowych. Kompletne budowanie parkingów, żeby Ci, którzy chcą dojeżdżać samochodem mieli go gdzie zostawić. Poprawa obsługi klientów- na tym odcinku także jest dobrze, ale myślę, że gdyby zastosowało się elektronikę to w niektórych wydziałach powiatu można by zdecydowanie zmniejszyć kolejki. Dotyczy to głównie komunikacji, gdzie jak się wchodzi te kolejki są naprawdę duże. Poprawienie funkcjonowania służby zdrowia, utrzymanie na takim poziomie służb, które dbają o bezpieczeństwo. Chodzi też o ścieżki rowerowe, dostęp do internetu. Ułatwianie uzyskiwania zgody na otwieranie nowych punktów obsługowych, małych przedsiębiorstw, stworzenie im właściwych warunków.

2. Eugeniusz Pryczkowski
3. Piotr Fikus
4. Genowefa Zasada
5. Józef Belgrau
6. Weronika Formela
7. Jerzy Soliwoda
8. Katarzyna Bliźniewska
9. Józef Kobiela
10. Elżbieta Klinkosz
11. Tomasz Szymkowiak

Okręg 4 (Somonino, Stężyca)
1. Maciej Czapiewski
2. Alicja Domaschke
3. Paweł Kowalewski
4. Katarzyna Kiedrowska – Zagozdon
5. Izabela Itrich – Hopa-Pomoc rodzinom, osobom niepełnosprawnym i seniorom. To dla nas bardzo ważny temat. Mam do zaoferowania jeden program, który mam nadzieje będzie bardzo pozytywny. Jest to projekt skierowany dla pomocy i wsparcia seniorów. Głównym założeniem jest to, by seniorzy pomagali sobie nawzajem. Jak wiemy, nie dla wszystkich są miejsca w domach pomocy społecznej i nie wszyscy uzyskają wsparcie swoich rodzin. Samotność lub brak kontaktu z drugim człowiekiem, jest dla tych osób naprawdę bardzo ciężki, a wystarczy tylko zmobilizować pozostałą grupę seniorów. Tych, którzy są w lepszej kondycji. Ta pomoc polegałaby na zwykłych czynnościach, jak zrobienie zakupów, czy przeczytanie gazety, chociażby zwykła rozmowa przy herbacie. Musimy stworzyć listę liderów seniorów- chętne osoby, które chciały by się zając takim tematem. Program moglibyśmy nazwać ,,Sprawny senior pomaga seniorowi mniej sprawnemu”. 
6. Zbigniew Reiter


2018-10-10 21:00 402

Komentarze

~lewicki

Srednia wieku chyba z 60 lat. Tym Panstwu dziekujemy.

~kaszubski

Co ci ludzie przez tyle lat zrobili dla powiatu??? Załatwiali czyje sprawy???Proszę zobaczyć drogi powiatowe!!!Po prostu po co ten powiat!!???Najwyżej wymienić na nowych radnych to może coś ruszyć!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.