Wtorek, 23 Października 2018 - Marleny, Seweryna, Igi

Lokalne stowarzyszenie – już szykuje się na wybory!

To pierwsze takie oficjalne spotkanie w nowym roku. W poniedziałek 8 stycznia 2018 w Baninie odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego. Zarząd przygotowuje się do uczestnictwa w wyborach samorządowych, które odbędą się na jesieni.

Stowarzyszenie Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego pod taką nazwą działa od czerwca 2017. Jednak jego historia jest o wiele dłuższa i bogatsza w dokonania. Wcześniej od roku 2010 stowarzyszenie prowadziło swe działania pod nazwą Samorządna Gmina Żukowo, a w wyniku nowelizacji ustawy o stowarzyszeniach w 2017 roku zmieniło i uzupełniło swą nazwę.

W wyniku tych zmian powołano nowy zarząd. Prezesem został Zbigniew Szewczyk z Niestępowa, który wcześniej przed zmianami w stowarzyszeniu, pełnił ustawową funkcję przedstawiciela.

 

W trakcie tego pierwszego w tym roku spotkania, na które zostali zaproszeni członkowie stowarzyszenia, poruszano wiele spraw organizacyjnych i tych, które bezpośrednio dotyczą zakresu jego działań. Natomiast jednym z głównych tematów prowadzonych rozmów, była kwestia związana z proponowanymi przez PiS zmianami w ordynacji wyborczej oraz ustawie o samorządzie gminnym. W tej sprawie prezes stowarzyszenia Zbigniew Szewczyk przedstawił wszystkim zebranym konkretne zapisy proponowanych zmian. Członkowie stowarzyszenia prowadzili pomiędzy sobą długie rozmowy, rozkładając na czynniki proste proponowane projekty. Największą dysputę wzbudził fakt relacji w internecie transmisji wyborów z lokalu wyborczego aż do zakończenia liczenia głosów.

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Zarząd stowarzyszenia postanowił, że podobne spotkania będzie organizował jak najczęściej – przynajmniej raz w miesiącu. Władze uruchomiły też stronę internetową (www.stowarzyszeniesgzispk.pl), dzięki której będą mogli informować mieszkańców powiatu o swoich dokonaniach i działaniach. Strona będzie aktualizowana.

 

STRONA INTERNETOWA – Kliknij

2018-01-09 09:16 440

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.