Środa, 23 Stycznia 2019 - Ildefonsa, Rajmunda

Majówka z Józefem Wybickim. Rezolutni uczniowie z ZST w Kartuzach zwyciężyli

W sobotę 19 maja po raz kolejny odbył się rajd i konkurs pod tytułem Majówka z generałem Józefem Wybickim. W tym cyklicznym wydarzeniu biorą udział drużyny ze wszystkich typów szkół: podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne oraz grupy pozaszkolne i osoby indywidualne.

W tym roku Zespół Szkół Technicznych zaprezentowali świetni uczniowie z 1 TMO. Udział wzięło 10 uczniów, podzielonych na 3 drużyny.
Zadaniem drużyn było pokonanie 15 km pieszej trasy, biegnącej od Dworu Rodziny Wybickich w Sikorzynie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Podczas trasy zawodnicy odpowiadali na pytania oraz wykonywali specjalne zadania, sprawdzające ich wiedzę, sprawność fizyczną oraz spryt.

W tym roku uczniowie ze Mściwoja sięgnęli po najwyższe laury. Drużyna w składzie: Aleksander Szreder, Filip Cirocki, Dawid Kulas i Wojciech Kulas, zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Ich sukces nie byłby możliwy bez wsparcia dwóch pozostałych drużyn, w których byli Marlena Lejkowska, Filip Stencel, Łukasz Płotka, Piotr Mazur, Błażej Mielewczyk i Robert Szwaba.

Wszyscy uczestniczy rajdu zgodnie przyznawali, że była to atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu. Zapowiedzieli już swój udział kolejnej edycji Majówki z Wybickim.
Źródło: Nadesłane
2018-05-22 12:00 407

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.