Wtorek, 26 Stycznia 2021 - Tymoteusza, Michała, Tytusa

Marta Goluch zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Marta Goluch reprezentująca Kartuskie Centrum Kultury zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. 

Okazała się najlepsza w Polsce nie tylko wg jury - zdobyła też nagrodę publiczności. Do sukcesu poprowadził Martę Mieczysław Kilarski, kartuski gitarzysta związany z KCK.

Pierwszy etap rywalizacji, gminno-powiatowy, miał miejsce 9 marca w Kartuzach. Marta Goluch była najlepsza i bez problemu zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W dniach 21-23 kwietnia w Gdyni znowu dała popis swoich umiejętności, dzięki czemu mogła reprezentować województwo pomorskie we Włocławku.

Marta Goluch na ogólnopolskim finale Turnieju Poezji Śpiewanej na OKR zaśpiewała Kokainę Agnieszki Osieckiej (muz. Andrzej Kurylewicz), Dwie Gitary Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (muz. Mieczysław Kilarski) oraz Filiżankę kawy Agnieszki Osieckiej (muz. Krzysztof Komeda).

Warto dodać, że Mieczysław Kilarski we Włocławku otrzymał wyróżnienie za kompozycję do tekstu K. I. Gałczyńskiego.

Marta jest tegoroczną dyplomantką kartuskiej szkoły muzycznej I st. w klasie gitary. Uczęszcza do I klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach.

Dwa lata temu, jeszcze jako gimnazjalistka, Marta Goluch wydała swój tomik poetycki w Klubie Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy kartuskiej Bibliotece. Mieszka w Somoninie. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, gdzie stawiała pierwsze kroki na scenie.

Źródło: Kartuzy.pl
2017-06-12 10:10 1403

Komentarze

~efepcaqaxoja

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin No Prescription onf.fwwq.gazetakartuska.pl.zbe.yv http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.