Sobota, 17 Listopada 2018 - Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Mecz I Ligi Piłki Ręcznej. Pierwsze w tym roku zwycięstwo SPR GKS Żukowo

W sobotę 24 lutego, SPR GKS Żukowo w ramach rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn rozegrał zaległy mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej, w którym rywalem była drużyna Gwardia Koszalin.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Pierwszą bramkę zdobył najskuteczniejszy w drużynie z Koszalina - Patryk Kiciński (łącznie w całym meczu zdobywca 11 bramek). Gospodarze dopiero w 11 minucie wzięli się za odrabianie strat. Dwie kolejne bramki zdobył rozgrywający świetne zawody Krzysztof Gądek, a z minuty na minutę w bramce “rozkręcał” się Krzysztof Muńko. W całym meczu obronił aż cztery rzuty karne, a dodatkowo wielokrotnie zatrzymywał rzuty rywali, nawet te z najbliższej odległości. Zdecydowanie był to najlepszy mecz tego bramkarza w tym sezonie.

W 24 minucie, na tablicy wyników po raz pierwszy pojawił się wynik remisowy, a dzięki kolejnym trzem bramkom SPR GKS wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca spotkania. Na zakończenie pierwszej połowy gospodarze schodzili z trzybramkową przewagą (16 : 13).

Druga połowa to nadal świetna gra SPR GKS Żukowo. Praktycznie cały czas zawodnicy kontrolowali wynik. Nie przeszkadzała im nawet gra w osłabieniu, zdobywali bramki mimo przewagi liczebnej rywali. Nadal doskonale w bramce spisywał się Muńko. W ataku bramki zdobywali Grzegorz Dorsz (skutecznie wykonujący rzuty karne), Damian Didyk. Z dobrej strony pokazał się junior Alan Benkowski, który zaczyna pokazywać się w meczach przez coraz większą ilość minut. Również w obronie świetnie spisywali się środkowi obrońcy - Kacper Reseman oraz Jakub Korbus, wspomagał ich skutecznie Wojciech Hajnos.

Licznie zgromadzona publiczność, po zakończeniu meczu gromkimi brawami podziękowała swoim zawodnikom za zwycięstwo, a drużynie rywali za walkę.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w już najbliższą niedzielę, 4 marca. Rywalem będzie zespół AZS UW Warszawa. Początek meczu o godz. 17.00.

SPR GKS Żukowo - Gwardia Koszalin 29 : 25 (16 : 13)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 2, Wiczkowski 1, Dorsz 7, Benkowski 2, Korbus, Pieczonka, Gądek 7, Hajnos 2, Didyk 7, Woźniak , Reseman 1.
Karne: 4/3.
Kary: 14 min. (Benkowski, Woźniak – po 4 min., Gądek, Hajnos, Reseman – po 2 min.).
Gwardia: Rycharski, Gryzio, Bugaj – Szymko, Mróz, Tołłoczko 2, Czerwiński 1, Karnacewicz 4, Hertig 1, Laskowski, Kiciński 11, Jakutowicz 2, Kamiński, Dzierżawski 4, Urbański.
Karne: 8/4.
Kary: 12 min. (Tołłoczko – bezpośrednia dyskwalifikacja, Kiciński – 4 min., Szymko, Kamiński, Dzierżawski - po 2 min.).