Niedziela, 21 Stycznia 2018 - Agnieszki, Jaros?awa

Mirachowo: Blues w Leśniczówce (1-2 lipca)

2016-07-01

Co roku, w pierwszym tygodniu lipca na terenie leśnej bazy turystycznej „Lubygość" położonej w leśnictwie Mirachowo, 2,5 km na północny zachód od miejscowości Mirachowo, organizowany jest wspólnie przez Nadleśnictwo Kartuzy oraz bractwo bluesowe „Blue note" festiwal muzyki bluesowej.

W 2016 r. czeka nas jubileuszowa X edycja tego festiwalu. Przez dwa kolejne dni odbywają się plenerowe koncerty muzyków polskiej i zagranicznej sceny. Miejsce występów zlokalizowane jest w środku malowniczego kompleksu leśnego Lasy Mirachowskie, a otaczające widzów drzewa nadają temu wydarzeniu unikalnego klimatu. Koncerty z roku na rok zyskują coraz większy rozgłos i liczniejszą publiczność. W 2015 roku największą publikę zgromadził angielski zespół Dani Wilde Band.

Muzycznym występom towarzyszy festyn leśny organizowany przez kartuskich leśników. Fani muzyki bluesowej w każdym wieku znajdą coś ciekawego dla siebie pośród bogatej oferty edukacyjnej przygotowanej na stoiskach i ekspozycjach. Często do zmierzchu tonom bluesowej muzyki towarzyszą rozmowy fanów z leśnikami o i ich pracy, jak i lasach w których oni pracują.

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.