Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Młodzież rozmawiała o książkach

W ostatni czwartek, 14 kwietnia w Bibliotece w Kiełpinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tym razem czytelnicy dyskutowali o książce „Zostań, jeśli kochasz” autorstwa amerykańskiej pisarki Gayle Forman.

Zdaniem uczestników spotkania zdecydowanie największą zaletą książki „Zostań, jeśli kochasz” jest warsztat pisarski Gayle Forman. Ona sama pisząc książkę dla młodzieży prawdopodobnie nie spodziewała się takiego sukcesu - „Zostań, jeśli kochasz” okazał się światowym bestsellerem, który przetłumaczono na ponad trzydzieści języków i zekranizowano (film można było obejrzeć w kinach w 2014 roku). Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kiełpinie polecają powieść nie tylko młodym, ale również starszym czytelnikom.

Krótko o książce:

Bohaterką książki jest utalentowana muzycznie nastolatka Mia oraz jej chłopak Adam. Dziewczynę spotyka ciężki los, podczas podróży z rodziną uczestniczy w wypadku, w którym tylko ona pozostaje przy życiu, niestety w śpiączce o bardzo niskiej skali Glasgow. Czytelnik poznaje Mia w ulotnej postaci, duszy odłączonej od ciała, wolnej od niewyobrażalnej straty i bólu. To za sprawą miłości dziadków i Adama, niejako zmuszona, powraca by żyć dalej. Historia pełna emocji, chwilami wzruszająca, mądra i prawdziwa, uświadamia czytelnikowi, że umieranie jest proste, to życie jest trudne. Atmosfera spotkania była tym razem dość nostalgiczna, dziewczęta głośno zastanawiały się ile w tej historii można doszukać się prawdy, a ile tylko fikcji literackiej. Dociekliwość pisarki w poznaniu sztuki medycznej ratującej życie, psychiki młodych ludzi i muzyki, sprawia, że smutna historia Mia staje się wiarygodna. ..

Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach
2016-04-19 08:30 823

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.