Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

Na początku września PKM będzie kursować z Kartuz do Brętowa

PKM SA informuje, że część pociągów będzie mogła wrócić na linię PKM już na początku września. Koleją dojedziemy z Kartuz do Gdańska Brętowa. Dalsza podróż do Wrzeszcza, czy Gdańska Głównego wciąż będzie możliwa tylko tramwajem lub autobusem.

Ze względu na prowadzone wciąż przez PKP PLK naprawy linii 201 (Gdynia – Kościerzyna), która na odcinku gdyńskim również ucierpiała w wyniku lipcowej ulewy, na razie możliwe było wznowienie ruchu wyłącznie na regionalnym odcinku linii PKM. Dlatego już 19 lipca pociągi SKM wróciły na trasę Kartuzy – Gdańsk Port Lotniczy, skąd dalej pasażerowie mogą dojechać do Gdańska Wrzeszcza autobusową komunikacją zastępczą, której rozkład jazdy jest zsynchronizowany z pociągami lub komunikacją miejską, w której honorowane są bilety SKM.

W kolejnym etapie – od 4 września 2016 r., kiedy wchodzi w życie nowy, jesienny rozkład jazdy, planowane jest wydłużenie trasy pociągów z Kartuz aż do przystanku PKM Gdańsk Brętowo, gdzie pasażerowie będą mogli przesiąść się dalej np. na tramwaj do Gdańska Głównego. Przy czym – ze względu na wciąż prowadzone prace naprawcze – prawdopodobnie jedynie do przystanku Gdańsk Kiełpinek pociągi poruszać się będą po obu torach, a od Kiełpinka do Brętowa tylko po jednym. Obecnie trwa analiza możliwości ruchowych tego rozwiązania, w wyniku której poznamy liczbę pociągów, które przy tak zorganizowanym ruchu będą mogły wrócić od września na linię PKM.

Do końca września wykonawca powinien uporać się z kolejnymi kluczowymi naprawami – tak, aby możliwy był już wówczas dojazd dwoma torami do Gdańska Brętowa i jednym torem do Gdańska Wrzeszcza. To pozwoli na kolejne zwiększenie oferty przewozowej SKM na naszej linii jeszcze przed powrotem studentów na uczelnie. Jednak o szczegółach tego etapu będziemy mogli mówić dopiero na początku września, kiedy będziemy znać realny przebieg prac naprawczych.
 


Źródło: pkm-sa.pl
2016-08-10 08:55 1673

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.