Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Najdłuższy maraton nartorolkowy w Polsce za nami

21 lipca odbyła się pierwsza edycja zawodów nartorolkowych SworneRace60 w Chocińskim Młynie (Bory Tucholskie). Był to najdłuższy w tym roku maraton nartorolkowy w Polsce.

Amatorzy nartorolek zmierzyli się na trzech różnych dystansach: sprintach klasykiem i łyżwą, biegach na 30 km klasykiem oraz na rolkach terenowych, a także na koronnym dystansie 60 km stylem dowolnym.

Trasa zawodów przebiegała w pięknym miejscu, natomiast była bardzo trudna- z dużą ilością podbiegów i zjazdów. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy Cartusii Kartuzy.

Startowano głównie w biegu na dystansie 30km stylem klasycznym.
Wśród kobiet Paulina Myszk zajęła drugie miejsce, natomiast Klaudia Merchel trzecie. Obie wygrały swoją kat. wiekową.
Wśród mężczyzn 12 miejsce zajął Andrzej Guziński, 13 miejsce Bartek Koszałka, a tuż za nimi Damian Merchel.
Bartek i Damian wygrali swoją kat. wiekową- do lat 20.
W biegu na dystansie 60km w stylu dowolnym startował Janusz Meissner i zajął 15 miejsce wśród mężczyzn. W kategorii wiekowej był trzeci.
Źródło: Nadesłane
2018-07-23 13:00 237