Sobota, 04 Kwietnia 2020 - Izydora, Waclawa

Najmłodsi z Żukowa przyglądali się pracy kartuskich fukncjonariuszy

Policjanci z Kartuz zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży spotkali się z grupą dzieci, które w trakcie wakacji postanowiły wspólnie ze swoim opiekunem zwiedzić mury komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą i podczas wakacji. Przypomnieli również o zasadach prawidłowego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.
Mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą nieodpowiednie użytkowanie Internetu i urządzeń multimedialnych jak telefon, czy korzystanie z portali społecznościowych. Opowiedzieli o swojej codziennej służbie i zachęcili do wstąpienia w swoje szeregi w przyszłości.

Dzieci zwiedziły m.in. pomieszczenie dyżurnego kartuskiej komendy wraz z pomieszczeniami dla osób zatrzymanych, strzelnice oraz zobaczyły pracę technika kryminalistyki. Najmłodsi mieli również możliwość przymierzyć strój używany przez policjantów w trakcie zabezpieczeń.

Dzieci zadawały wiele pytań, na które policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie przeprowadzone było w ramach akcji Bezpieczne Wakacje.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-07-20 10:00 474

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0