Czwartek, 25 Kwietnia 2019 - Marka, Jaroslawa, Wasyla

Narciarze Cartusii w dobrej formie

Podczas obozu sportowego w Szklarskiej Porębie zawodnicy z Kartuz wystartowali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w biathlonie zimowym. Zawody, ze względu na trudne warunki śniegowe w tym rejonie kraju, odbyły się w Ośrodku Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach.

To był niezwykle udany weekend dla Klaudii Merchel oraz Szymona Ortmanna. Ta pierwsza triumfowała w kategorii żaka, natomiast jej klubowy kolega okazał się bezkonkurencyjny w rywalizacji młodzików. O sporym pechu może mówić Bartłomiej Koszałka, który w tym samym biegu zajął, najgorszą dla sportowca, czwartą pozycję. O dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Damian Marchel. Wśród młodziczek walkę o trzecie miejsce stoczyły dwie biegaczki Cartusii - Anna Klasa oraz Paulina Myszk. W tego pojedynku górą wyszła Ania, która ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie obozu narciarze z Kaszub startowali w trzeciej edycji Pucharu Fischera na dystansie 9. km stylem klasycznym. W zawodach, mimo rzęsiście padającego deszczu, startowało ponad 200 narciarzy. Wśród kartuzian najlepiej spisał się Szymon Ortmann, który wygrał kategorię do lat 16, a w klasyfikacji open był 23. Z dziewcząt w kategorii do 16 lat czwarta była Anna Klasa, która przybiegła na metę jako 55. Również dobrze spisali się pozostali narciarze Cartusii, którzy debiutowali na zawodach ogólnopolskich.

Źródło: Janusz Meissner
2016-02-22 10:30 868