Niedziela, 21 Kwietnia 2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa

Narciarze Cartusii z dobrym startem w XXIX Biegu Jaćwingów w Gołdapi

W miniony weekend w Gołdapi odbył się XXIX Bieg Jaćwingów w biegach narciarskich. Zawody były podzielone na dwa dni. Pierwszego (sobota) przeprowadzone były w stylu dowolnym na dystansach 20 i 10 km, które zaliczane były do Pucharu Polski Amatorów, oraz w kategoriach szkolnych od 0,2 km do 5 km. Drugiego (niedziela) w stylu klasycznym na dystansach 14 i 7 km.

Tradycyjnie Kaszuby z powodzeniem reprezentowali zawodnicy GKS CARTUSIA.

W Biegu Głównym na dystansie 20 km w stylu dowolnym najlepszym z Polaków (za dwoma Litwinami) był zawodnik Rafał Koryciński, który zajął 3 miejsce (1 w kat. wiek.), a 15-ty był Janusz Meissner (2 w kat. wiek). Bieg ukończyło 44 zawodników.
W kategorii 2000-02 5 km: 4 miejsce zajął Bartek Koszałka.
W kategorii 2003-04 3 km: 2 miejsce zajęła Klaudia Merchel, a 3 miejsce Paulina Myszk, wśród chłopców 5 miejsce zajął Damian Merchel.
W kategorii 2007-08 1 km: 2 miejsce zajęła Natalia Myszk.

W drugim dniu zawodów odbyły się dwa biegi w stylu klasycznym:
Bieg Główny na dystansie 14 km ukończyło 52 zawodników. Wygrali ponownie Litwini, a z kartuskich zawodników najlepszy był Rafał Koryciński, który zajął 5 miejsce (3 w kat. wiek). Janusz Meissner był 18-ty (3 w kat. wiek.).
W Biegu Średnim na dystansie 7 km, który ukończyło 37 narciarzy wśród kobiet: 1 miejsce zajęła Paulina Myszk, a 2 miejsce Klaudia Merchel. Wśród mężczyzn 7 miejsce zajął Damian Merchel.

Bieg Jaćwingów należy do największych masowych biegów narciarskich w Polsce. Zawody były świetnie przygotowane przez OSiR Gołdap we współpracy z miejscowymi samorządami. Łącznie startowało w nich ok. 240 zawodników z całego kraju oraz goście z Litwy.

Źródło: Nadesłane
2019-02-05 12:00 359