Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Nasi Strongmani lecą na zawody do USA

Sportowcy przygotowują się obecnie do Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 10 stycznia w Bojanie. Już w marcu polecą reprezentować Polskę w Stanach Zjednoczonych.

- Szykujemy się teraz na zawody, które będą miały miejsce 10 stycznia w Bojanie. Traktujemy je jako nasze małe „przetarcie”. Po nich, wstępnie na początku marca, wylatujemy do Stanów Zjednoczonych reprezentować nasz kraj na zawodach Arnold Classic Amateur, organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera w Columbus w stanie Ohio. Startować będzie 50 zawodników, z czego trzech w kategorii open – mówi zawodnik strongman Mateusz Ostaszewski.

Ostaszewski opowiedział naszej gazecie, na czym polegają treningi strongmanów. - Ćwiczymy konkurencje, które przeważnie pojawiają się na zawodach, ale przy użyciu mniejszych ciężarów. Obecnie szykujemy się pod kątem zawodów w Bojanie. Dzisiaj ćwiczymy takie dyscypliny jak walizki, platforma, uchwyt herkulesa, belka i yok. Jeżeli pojechalibyśmy na zawody po samym treningu siłowym, dużo łatwiej o kontuzję. Przygotowania z wykorzystaniem sprzętu typu strongman są bardzo ważne. Spotykamy się co tydzień, tutaj w Kartuzach – mówi Ostaszewski.

W nowo powstałej kategorii wagowej, do 79kg, wystartuje Szymon Pepliński. Strongman będzie się mierzył z konkurencjami, w których będzie musiał podnieść ponad trzykrotność swojej wagi. - Będziemy mieli belkę 122 kg na ilość powtórzeń, nosidło 260 kg i martwy ciąg 240 kg. Bardzo duże ciężary, jak na tę kategorię wagową - podsumowuje Pepliński.2015-12-30 16:45 1859

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.