Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Niepokonany GTS Straszyn triumfuje w Somoninie

Kolejny odcinek serialu pod tytułem "Somonino Cup" za nami. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi.
W turnieju udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego, które podzielono na trzy grupy. W pierwszej z nich najlepsza okazała się drużyna Zefira Gdynia, która zdobyła siedem punktów, a dodatkowo nie straciła ani jednej bramki. Obok niego awans do ćwierćfinałów uzyskało FC Gowidlino. Drużynom Amatora Kiełpino oraz GTS Wiślinka pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupę B zdominowała, również bez straty bramki, ekipa U2 Bytów, uzyskując tym samym awans do ćwierćfinału. Obok nich awans uzyskali zawodnicy GKS Morena Gdańsk oraz FC 2004 Gowidlino. Czwarte miejsce zajęła Wietcisa Skarszewy, której pozostała walka o dalsze miejsca. W grupie C najlepsza okazał się GTS Straszyn wyprzedzając AP 2012 MKS Debrzno oraz Jaguar Gdańsk. Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarta Pomerania Gdańsk zagrała o miejsca 9-12.
Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym, bardzo zaciętym, meczu FC Gowidlino zremisował z GKS Morena Gdańsk 1:1, by następnie pokonać rywali w serii rzutów karnych 2:1. W drugim spotkaniu, tej fazy rozgrywek, młodsi piłkarze FC 2004 Gowidlino postawili spory opór faworyzowanemu GTS Straszyn, ale ostatecznie ulegli 0:1. Kolejny mecz okazał się najbardziej wyrównany i w regulaminowym czasie nie padły żadne bramki. Dopiero w karnych Zefir Gdynia pokonał 3:2 Jaguara Gdańsk. Ostatnie starcie zapowiadane jako hit, gdyż zagrały w nim dwie drużyny, które w fazie grupowej sprawiły bardzo dobre wrażenie. Dość niespodziewanie, po jednostronnym pojedynku, U2 Bytów rozgromił 4:0 AP 2012 MKS Debrzno. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.
W meczach o miejsca 5-8 GKS Morena Gdańsk pokonał FC 2004 Gowidlino 3:2, zaś Jaguar Gdańsk okazał się lepszy od AP 2012 MKS Debrzno. W grach półfinałowych, mimo spodziewanych emocji, okazało się, że zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy GTS Straszyn i U2 Bytów pokonując odpowiednio FC Gowidlino 2:0 oraz Zefir Gdynia 5:0.
Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W starciu o miejsce siódme AP 2012 MKS Debrzno pokonał FC 2004 Gowidlino 3:2, zaś chwilę później GKS Morena Gdańsk okazał się lepszy od Jaguara Gdańsk, dzięki czemu zajął piąte miejsce. W "małym finale” FC Gowidlino pokonało 2:0 Zefir Gdynia, rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej. W finale spotkały się dwie najrówniej grające tego dnia drużyny U2 Bytów i GTS Straszyn, które stworzyły bardzo emocjonujące widowisko. Po bezbramkowym remisie lepiej rzuty karne wykonywali zawodnicy ze Straszyna wygrywając 4:3.
Ostateczna kolejność:
1. GTS Straszyn
2. U2 Bytów
3. FC Gowidlino
4. Zefir Gdynia
5. GKS Morena Gdańsk
6. Jaguar Gdańsk
7. AP 2012 MKS Debrzno
8. FC 2004 Gowidlino
9. Wietcisa Skarszewy
10. Amator Kiełpino
11. GTS Wiślinka
12. Pomerania Gdańsk
Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Mikołaj Sikorski (AP 2012 MKS Debrzno)
- najlepszy bramkarz : Daniel Ugniewski (GTS Straszyn)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Maciej Kuczkowski (U2 Bytów)
Źródło: nadesłane: Mariusz Lamk
2016-01-21 11:00 1482

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.