Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Niespokojny weekend w powiecie kartuskim

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu, wypadki, posiadanie narkotyków i przywłaszczenie telefonu komórkowego. Tymi sprawami w ten weekend zajmowali się kartuscy policjanci.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwie osoby kierujące samochodami pod wpływem alkoholu. W piątek wieczorem policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego w Chwaszczynie. Kierujący fordem najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Wykonując czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierującego fordem woń alkoholu. Badanie wykazało, że 52 latek ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę wieczorem w miejscowości Kawle Dolne. Podczas kontroli audi okazało się , że mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a dodatkowo jest nietrzeźwy, badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przewieziony na komendę gdzie ustalono jego tożsamość. Okazało się, ze jest to 32 letni mieszkaniec Ukrainy. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty. Obydwaj kierujący odpowiedzą przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do policyjnej kontroli doszło też w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kamela. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił zaparkowany na poboczu osobowy ford, w którym siedziała dwójka młodych mężczyzn. Nerwowe zachowanie pasażera w czasie kontroli od razu wzbudziło podejrzenia u policjantów. W kieszeni spodni 23-latka funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z zielonym suszem. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę na komendę w Kartuzach zgłosiła się 44-letnia mieszkanka gminy i zawiadomiła o kradzieży telefonu komórkowego wartego 500 złotych. Z jej relacji wynikało, że płacąc za zakupy położyła telefon przy kasie i wyszła ze sklepu. Kiedy zorientowała się że nie ma telefonu wróciła do sklepu ale telefonu już nie było. Policjanci w krótkim czasie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Podejrzany dobrowolnie oddał przywłaszczony telefon, który został zwrócony właścicielce. W czasie przesłuchania przyznał się do przywłaszczenia.
Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu przywłaszczenia cudzej rzeczy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na drogach doszło też do wypadków. W ich wyniku kilka osób zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Źródło: KPP Kartuzy, foto: Łukasz Zasada ZasadaMedia
2016-08-22 12:00 1466

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.