Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Niezwykły wynik Rebelii podczas ''Polish Fighter Cup''

W Szczecinie odbywał się Puchar Polski ''Polish Fighter Cup''. W zawodach uczestniczyło 296 zawodników z 60 Polskich klubów. PCNP Rebelia Kartuzy reprezentowana była przez osiemnaścioro zawodników, z których aż dziesięciu zajęło miejsce na podium. 

Turniej jest konfrontacją uderzanych sztuk walki w których mogą uczestniczyć wszystkie dyscypliny stójkowe tj Karate, taekwondo, kickboxing czy muay thai. Podobnie jak w MMA zawodnicy z różnych stylów rywalizują o miano najlepszego zawodnika i wiodącej dyscypliny sportów uderzanych które rozgrywane są w stójce. Do stolicy Wybrzeża zachodniego udała się 18 osobowa grupa zawodników PCNP Rebelia Kartuzy. Na Kaszuby wracają 3 złote medale 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Nie zawiodła stara gwardia Rebeliantów Mikołaj Krause 89 kg i Kamil Mateja 69 kg i Joachim Żołnowski, którzy pewnie i zdecydowanie rozprawili się z przeciwnikami tocząc kolejno po trzy i dwie walki.

Troszkę mniej szczęścia mieli Bartłomiej Arent 69 kg junior i Nikodem Bigus 74 kg senior i debiutująca w kickboxingu 65 kg seniorka Agata Sepko. Niko przegrał z zawodnikiem taekwondo , Agata z multimedalistką z Zielonej Góry natomiast Bartek oddaje walkowera z powodu kontuzji łuku brwiowego.

Wszystkie wywalczone medale brązowe zostały w rękach Rebeliantek: seniorki Joanny Węsiora 65 kg oraz 3 juniorek Anity Cybula 50 kg , Agaty Trepczyk 60 kg oraz Jagody Strzyżewskiej 65 kg.

Równie dobrze aczkolwiek bez medali spisała się reszta drużyny:
Bartłomiej Dawidowski
Bartłomiej Leykowski
Adam Kryszewski
Armin Wilczewski
Marcin Treder
Karol Weyer
Miłosz Szymczak
Michał Konkel


Źródło: UM Kartuzy
2017-10-26 08:30 465

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.