Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Nowakowska dobiegnie do Rio?

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. To cel jednej z najlepszej polskich biegaczek długodystansowych – Dominiki Nowakowskiej, która w pocie czoła przygotowuje się do najważniejszego sezonu w swojej karierze.
Mieszkanka Kiełpina przebywa obecnie na obozie w Szklarskiej Porębie. Wcześniej, przez dwa tygodnie trenowała w Wałczu, a przed nią jeszcze m.in. wyjazd do Portugalii na zgrupowanie klimatyczne. Tak intensywne, wyjazdowe przygotowania są dla zawodniczki nowością. - W ostatnich 3 latach każdego roku miałam może z 40 dni obozowych. Teraz planuję ok. 150, ale to i tak daleko jeszcze do zawodniczek z tej najwyższej półki w europie i na świecie. - wyjaśnia Nowakowska, która jest bardzo zdeterminowana, aby pojechać na Igrzyska Olimpijskie. - W tym roku postanowiłam jeszcze więcej w siebie zainwestować by mieć prawo startu w Rio i nie żałować, że nie dałam z siebie wszystkiego. - dodaje sportsmenka.
Już w najbliższym czasie Dominika Nowakowska wystartuje w belgijskim Hannut. - To prestiżowy bieg przełajowy podczas, którego można zweryfikować swoją dyspozycję na tle silnych Europejek i Afrykanek. Szkoleniowo to bardzo istotne w tym okresie. Zimą zawodnik nie może tylko bardzo mocno trenować, czasem potrzeba jakiegoś przerywnika w tej monotonni treningowej, zweryfikowania się na tle innych biegaczek. - zauważa złota medalistka Mistrzostw Polski w biegach na 5 i 10 km.
W marcu zawodniczkę czeka jeszcze występ w półmaratonie, a od maja Nowakowska postara się zdobyć upragnioną olimpijską kwalifikację, a o to, z pewnością, łatwo nie będzie. - Wyniki dające przepustkę na Igrzyska można uzyskiwać do 10 lipca włącznie na mityngach w Polsce i zagranicą. Jednak trzeba dokładnie selekcjonować starty, bo w stadionowych biegach długich prócz formy ważnych jest także kilka innych czynników by uzyskać znakomity rezultat, a warto dodać, że minima olimpijskie są praktycznie na poziomie rekordów Polski więc trzeba biegać naprawdę szybko. - prognozuje mieszkanka Kiełpina.
Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro obędą się między 5. a 21. sierpnia bieżącego roku.


Źródło: nadesłane
2016-01-13 10:30 1076

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0