Sobota, 16 Lutego 2019 - Danuty, Julianny, Daniela

Nowy numer Gazety Kartuskiej - już 8 lutego


W czwartek 8 lutego ukaże się kolejny numer miesięcznika Gazety Kartuskiej. Przypominamy również o tym, że nasze czasopismo jest bezpłatne i dostępne na terenie całego powiatu kartuskiego. Znajdziecie nas w urzędach, instytucjach, sklepach.

O czym możecie przeczytać w naszym najnowszym numerze?

- TEMAT NUMERU: Prześwietlamy majątki wójtów i burmistrzów – tu znajdziecie Państwo obszerne informacje, które pochodzą bezpośrednio z oświadczeń majątkowych naszych włodarzy z całego powiatu kartuskiego. Choć dotyczą one roku 2016, nie przypadkowo zdecydowaliśmy się na ich publikację. Sprawdź dlaczego.

- „Niepokonani – Polska” - to obszerny wywiad ze Zbigniewem Szewczykiem z Niestępowa, prezesem Stowarzyszenia Niepokonani Polska znanego w całym kraju. Stowarzyszenie staje w obronie poszkodowanych przez sądy, prokuraturę i inne instytucje. Jego przedstawiciele występują w realnej obronie indywidualnych osób przed wymiarem sprawiedliwości. Pytamy o działalność i czym dokładnie się zajmuje. Warto przeczytać.

- Co musisz wiedzieć, aby nie stracić 500+ - ciekawy materiał na temat programu Rodzina 500+ Media chętnie podejmują ten temat. My wskazujemy na to, o czym trzeba pamiętać, aby w przyszłości nie stracić zasiłku i nie wpaść w kłopoty. Trochę liczb i porównań.

- Katarzyna Cichowicz - „pierwszym” sołtysem Czapli – ciekawy wywiad z nowym sołtysem Czapli. To już 22 sołectwo w Gminie Żukowo. Nowo wybrana sołtys zdradza szczegóły dotyczące przyszłości związanej z sołtysowaniem.

- Zespół Aspergera – co to takiego? - Przeczytaj i sprawdź, gdzie bezpłatnie przeprowadza się terapię dzieci z tym zaburzeniem. W publikacji zawarliśmy wszelkie niezbędne informacje.

Ponadto w numerze:

Straż Miejska i urzędnicy mogą kontrolować posesję - przypominamy

Archeolog z Żukowa – nietypowe poszukiwania

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka – relacja z Przodkowa

Minęła 90 rocznica odsłonięcia pomnika Matki Boskiej Korony Polskiej – trochę historii

„Opłatkowo-noworoczne” spotkanie kartuskiego PiS. Wielu znanych gości

List do redakcji - w sprawie obwodnicy Żukowa

i inne

Oraz stałe segmenty:

Dzieje się w gminach

Sonda

Tak było

Kryminalne

Sport

Krzyżówka

Kalendarz

 

Zachęcamy do lektury!


2018-02-07 10:28 714

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.