Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Nowy numer Gazety Kartuskiej już jutro!

Będzie dostępny w wybranych miejscach w Kartuzach i całym powiecie. Tym razem głównym tematem wydania będą wybory.

Zaprezentujemy autorski wybór kandydatów – przybliżymy sylwetki „tutejszych” - czyli mieszkańców powiatu, którzy jeszcze nigdy nie zasiadali w sejmowych ławach, a zdecydowali się wystartować w wyścigu na Wiejską.

Język kaszubski w urzędach? Czy to nie przesada? Zdania są podzielone. Samorządowcy – w większości, twierdzą że są na to przygotowani. Tymczasem mieszkańcy dopatrują się zbytniej gorliwości działaczy kaszubskich w podkreślaniu swojej odrębności.

Zbliżają się Zaduszki – czas na refleksję. O tym, jak bardzo boimy się śmierci i osób, które są nieuleczalnie chore, rozmawiamy z księdzem Markiem Trybowskim.

Kim jest „Lady D.” spod Sierakowic? Człowiekiem sukcesu, stuprocentową kobietą, spełnioną matką – jak o sobie mówi. I jednocześnie jest osobą niepełnosprawną. Opowiada o tym jak kiedyś, innym poszkodowanym w wypadkach, „łatała duszyczki”.

Na koniec o żydowskiej mniejszości w Kartuzach opowie Ryszard Leszkowski. Na naszych łamach polecimy również film Andrzeja Dudzińskiego o miłości, która pozwoliła żydowskiemu mieszkańcowi Kiełpina przetrwać wojnę.

Zapraszamy do lektury, a także do komentowania naszych artykułów na gazetakartuska.pl.
2015-10-22 17:00 1266

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.