Sobota, 19 Września 2020 - Januarego, Konstancji, Teodora

Obchody 11 listopada w Kartuzach

Przez cały weekend w Kartuzach odbywały się różne wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W niedzielę, w ten szczególny dzień, jakim jest 11 listopad, mieszkańcy uczestniczyli w wyjątkowej Mszy Świętej i nie tylko.

W niedzielne przedpołudnie wyruszono w towarzystwie Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z pocztami sztandarowymi na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kartuskiej Kolegiacie. 

Następnie marszem udano się pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie swoje przemówienie wygłosiła m.in Starosta Kartuski Janina Kwiecień. Zmówiono okolicznościową modlitwę oraz złożono kwiaty. 

Zaraz po tym, wszyscy uczestnicy wydarzenia zgromadzili się na kartuskim Rynku. Wyśpiewano wspólnie Hymn Polski oraz kilka pieśni patriotycznych, do których oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra OS oraz uczniowie gminnych szkół, zwłaszcza Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 na Os. Wybickiego. 

Na Rynku odbył się także Happening Patriotyczny, który przygotowały osoby związane z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych - pracownicy placówki oraz zaangażowani uczniowie.

Tego dnia rozdawano również tłumaczoną na język kaszubski obowiązującą w naszym kraju Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej - była to inicjatywa Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby.

Źródło: UM Kartuzy
2018-11-13 10:00 726

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.