Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Okradają metodą na hydraulika. Sprawdź jak się przed tym uchronić

W ciągu ostatnich kilku tygodni kartuscy policjanci odnotowali kilka zgłoszeń o mężczyznach okradających starsze osoby na tzw. ''hydraulika''. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi.

Schemat działania przestępców jest niemal identyczny - dwóch mężczyzn podających się za hydraulików wchodzi do mieszkania, jeden sprawdza wodę w kranach i zagaduje właściciela, gdy drugi w tym czasie plądruje mieszkanie.

Jeden z takich przypadków miał miejsce w sierpnia, kiedy to dwóch nieznanych mężczyzn zapukało do mieszkania starszej kobiety w Kartuzach na Osiedlu Sikorskiego i pod pretekstem sprawdzenia niedrożnych rur kanalizacyjnych weszli do mieszkania. Podczas gdy jeden z nich sprawdzał z kobietą rury, drugi chodził po mieszkaniu i skradł pieniądze i biżuterię o wartości 1500 zł.

Policjanci przypominają, aby nie dać się zwieść oszustom podającym się za hydraulików, wszelkiego rodzaju pracowników państwowych, w tym m.in. policjantów, jak również wnuczków. Każda kontrola wodociągów, gazowni lub też innych instytucji poprzedzona jest ogłoszeniami umieszczonymi przez administrację osiedla w gablotach ogłoszeń na klatkach schodowych. Wszyscy prawdziwi pracownicy tych instytucji powinni mieć identyfikator, który muszą okazać. Zawsze można zadzwonić pod numer telefonu znajdujący się na identyfikatorze i potwierdzić, czy pracownicy powinni prowadzić kontrolę w naszym mieszkaniu.


Źródło: KPP Kartuzy
2017-11-23 13:00 434

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.